Všechny aktuality

Výstava ADO ve Zlíně

18 05 2016

Výstava je věnována 15. výročí založení ateliéru Design obuvi při Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Prezentovány budou nejlepší studentské práce mladých designérů, a to nejen obuv, ale i módní doplňky. Vývoj ateliéru bude představen prostřednictvím filmové i obrazové dokumentace.

Vernisáž výstavy se uskuteční 26. 5. v 17.00 hodin. Těšíme se na Vás!

Natáčíme video o ateliéru!

10 04 2016

Několik záběrů z víkendového natáčení spotu o ateliéru designu obuvi. Premiéra bude na připravované výstavě. Díky všem, kteří přišli!

Eva a její praxe v Holandsku

25 11 2015

Eva Klabalová, absolventka 2014 píše: Dnes jsem designerem na volné noze, pracujícím pro firmy v Austrálii, Holandsku a Itálii. Vše začalo stáží ve třetím ročníku bakalářského studia, kdy jsem odjela do Polska, následovala stáž v Turecku, v Lotyšsku v designovém studiu a Israeli, kde jsem následně měla možnost pracovat jako asistentka profesorky na Designu obuvi. Po ukončení magisterského studia jsem dostala skvělé stipendium, pro magisterský program v Holandsku na institutu SLEM-Innovation in footwear. Díky tomu jsem na 3 měsíce odjela do Číny, kde jsem měla možnost navštívit spoustu různých firem a továren, zúčastnila jsem se workshopu Mika Fritona, který přes 30 let pracovat jako vývojář pro Nike a je autorem legendárních Nike Airmax. Pro celosvětovou firmu STAHL jsem pracovala na návrhu obuvi, která byla prezentována na veletrhu Linea Pelle v Itálii. Po návratu do Evropy jsem se věnovala technice 3D tisku z flexibilních materiálů. Můj project byl prezentovaný na veletrhu GDS v Německu, dále na Dutch design weeku v Holandsku. Můj finální project, na kterém jsem pracovala( a stále pracuji) s italskou firmou Atomlab, dostal tak skvělý ohlas, že bude prezentován na veletrhu SIMAC v Itálii již tento Únor. Jedná se o novou generaci plně automatizované výrobní linky a obuvi, která budu vyráběna nejnovější generací robotů přímo na místě.

Bilge a její stáž v Oslu

10 11 2015

V roce 2015 byla studentka 4.ročníku Uranbileg Altangerel na pracovní stáži ve firmě Skomaker Dagestad v Oslu u mistra obuvi Asbjørn Dagestad. Výrobu obuvi vystudoval v Anglii u starých mistrů, před 25 lety si otevřel vlastní firmu, která se zabývá prodejem a opravou luxusní obuvi a různých módních doplňků.
Jak sama říká: “ Obchod Dagestad je velmi uznávanou a oblíbenou prodejnou v Oslu. Lidé jsou tu velmi přátelští, dobrosrdeční a veselí. Ze stáže jsem si odnesla velké zkušeností a dobré přátele na celý život. Byl to pro mě opravdu jedinečný zážitek.“